اخبار سایت بلاگفا

آخرین اخبار درباره سایت بلاگفا

آغاز به کار بخش فهرست موضوعی وبلاگهای بلاگفا

یکی از درخواستهای کاربران بلاگفا ایجاد یک فهرست موضوعی از وبلاگهای زیر مجموعه بلاگفا بوده است که با هدف ایجاد چنین فهرستی بخش فهرست موضوعی بلاگفا بصورت آزمایشی راه اندازی و هم اکنون قابل استفاده میباشد. نویسندگان وبلاگهای زیر مجموعه بلاگفا میتوانند پس از ورود به بخش مدیریت وبلاگ در بخش  "درج در فهرست وبلاگها" نزدیک ترین موضوع مرتبط با وبلاگ خود را انتخاب کنند.
همچنین اگر موضوع خاصی نیز به نظرتان می رسد در بخش تماس با ما و یا در بخش نظرات مطرح کنید

 نسخه اولیه فهرست موضوعی در حال حاضر در ادرس http://www.blogfa.com/Members در دسترس  میباشد.

در چند روز آینده و پس از بررسی این بخش و تکمیل فهرست این بخش بصورت رسمی فعال خواهد شد.

اما چند درخواست دوستانه

۱- لطفا اگر اکثر مطالب وبلاگ شما ( مثلا حدود دو سوم کل مطالب)  مرتبط با یک موضوع خاص است چنین موضوعی را از فهرست موضوعات برای وبلاگ خود انتخاب کنید.
۲-حتما نگاهی دقیق به کل موضوعات داشته باشید تا نزدیک ترین موضوع را به وبلاگ خود انتخاب کنید.
۳- درج در فهرست بصورت خودکار انجام میگرد و از همین رو از شما انتظار داریم تا با احترام به خودتان و دیگر کاربران بلاگفا  از درج وبلاگ خود در فهرستی که ربطی به وبلاگ شما ندارد پرهیز کنید.

+ نوشته شده در  شنبه هفدهم دی 1384ساعت 9:41  توسط مدیر  | 

نظرخواهی از کاربران بلاگفا در مورد شیوه کسب درآمد سایت

با گذشت نزدیک به یکسال از شروع به کار سرویس بلاگفا شاهد استقبال کاربران فارسی زبان و وبلاگ نویسان از امکانات و خدمات آن  بوده ایم.اینک بلاگفا در ردیف پربیننده ترین سایتهای ایرانی قرار دارد و هزاران وبلاگ را در مجموعه خود میزبانی می کند.در طول این مدت تلاش کرده ایم که با افزایش امکانات سخت افزاری ، امکانات سرورها و همچنین تهیه پهنای باند بیشتر کیفیت خدمات خود را حفظ کنیم.افرادی که با حوزه میزبانی وب سایتها آشنا هستند میدانند که هزینه اجاره سرورها و پهنای باند بالا چه رقم بالایی است و به این هزینه ها بایستی هزینه نیروی انسانی را نیز اضافه کرد.با توجه به سرمایه در نظر گرفته شده و همچنین حامیان خوبی که سایت بلاگفا دارد هرگز در مورد مسائل مالی مشکل نداشته ایم و مطمئنادر آینده نزدیک نیز از این جهت مشکلی ما را تهدید نمیکند.اما معتقد هستیم سایتی مانند بلاگفا بایستی بتواند در مورد تامین هزینه های خود مستقل شده و یا حداقل بخشی از هزینه های خود را تامین کند. همچنین تجربه چه در مورد سایتهای خارجی و چه سایتهای ایرانی نشان داده است که سایتهای بدون پلان و طرح تجاری مناسب نتوانسته اند خدمات خود را در بلند مدت ادامه و یا بر کیفیت خدمات خود اضافه کنند و نمونه های آنرا بارها در سایتهای فارسی زبان و در طول چند سال گذشته دیده ایم.تیم بلاگفا برنامه ها و ،امکانات و ایده های بزرگی برای بلاگفا و خدمات سایت در نظر دارد که وجود یک جریان مالی مناسب می تواند آنها را امکان پذیرتر و دسترسی به آنها را نزدیکتر کند و بی تردید کاربران سایت بلاگفا اولین افرادی خواهند بود که از گسترش خدمات  امکانات سایت منتفع خواهند شد.
از همین رو در نظر داریم که نظر کاربران بلاگفا و همچنین دیگر دوستان را در مورد شیوه کسب درآمد و همچنین برخی از طرحهایمان در این مورد را بدانیم.یکی از شیوه های پیشنهادی نمایش تبلیغات در وبلاگهای زیر مجموعه بلاگفاست که البته شیوه پیشنهادی ما براساس کمترین آزار آگهی درج شده برای خوانندگان وبلاگ و کمترین تاثیر منفی در مطالب یا سرعت نمایش وبلاگ باشد.نمونه ای از این شیوه نمایش آگهی در آدرس  demo.blogfa.com قرار گرفته است و مزیت این شیوه به شرح زیر است .

1- کمترین تاثیر منفی در محتوای مطالب وبلاگ و سرعت نمایش وبلاگها.
2- نمایش هرازگاه و تصادفی در وبلاگها. بدین معنا که پنجره نمایش آگهی همیشه در یک وبلاگ نمایش داده نخواهد شد و در بسیاری اوقات وبلاگها بدون پنجره نمایش آگهی و بنر خواهند بود.
3- امکان بستن کامل پنجره نمایش آگهی
4- برنامه خاص بلاگفا سهیم کردن وبلاگها و نویسندگان آنها در درآمد سایت بلاگفاست بدین معنا که براساس میزان نمایش و تاثیر  آگهی در وبلاگها بخشی از درآمد بلاگفا به نویسندگان وبلاگهای فعال  اختصاص داده خواهد شد.
5- امکان درخواست برای عدم نمایش اگهی در وبلاگ و با پرداخت هزینه بسیار ناچیز امکان پذیر خواهد بود و برای این گروه از کاربران  برخی از امکانات اختصاصی نیز در نظر گرفته خواهد شد.

اما با وجود موارد فوق برای ما نظر کاربران سایت و نویسندگان وبلاگها بسیار اهمیت دارد و معتقدیم شیوه ای را بایستی انتخاب کنیم که با رضایت اکثریت کاربرانمان باشد بنابراین بسیار علاقه مندیم که نظر شما را درباره موارد زیر بدانیم :

1- آیا شیوه نمایش آگهی و بنرهای تبلیغاتی به شیوه ذکر شده در بالا مورد قبول شما میباشد؟ و آیا شیوه دیگری در مورد نحوه نمایش آگهی را  میتوانید پیشنهاد کنید؟
2- آیا بطور کلی با نمایش آگهی در وبلاگها موافق هستید و یا معتقدید که بایستی هزینه سایت از شیوه دیگری تامین شود؟
3- ایا طرح دیگری برای کسب درآمد و تامین هزینه های سایت به دهنتان میرسد؟

خواهشمندیم نظر خود را در بخش نظرات اخبار بلاگفا یا فرم تماس با ما و یا ایمیل سایت نوشته و یا ارسال کنید و البته بسیار خوب است که به  آدرس وبلاگ خود نیز  اشاره داشته باشید.

مطلب تکمیلی (چهاردهم آذر)
دوستان زیادی لطف کردند و ما را نسبت به نظرات خویش آگاه کردند در ادامه به چند نکته و تصمیمات گرفته شده اشاره خواهیم کرد.

۱- آگهی فقط برای زمان محدودی در وبلاگ نمایش داده خواهد شد و پس از چند ثانیه بصورت خودکار حذف خواهد شد.
۲- شیوه نمایش آگهی تاثیر اندکی در سرعت نمایش وبلاگ خواهد داد و در حقیقت آگهی بعد از نمایش کامل بلاگ نمایش داده خواهد شد و خوانندگان لازم نیست برای خواندن وبلاگ منتظر نمایش کامل تبلیغ باشند.
۳- سرویس خاص و با هزینه پایینی برای کسانی که مایلند وبلاگی بدون تبلیغ داشته باشند در نظر گرفته ایم . کاربرانی که از این سرویس استفاده خواهند کرد از امکانات دیگری نیز بهره مند خواهند شد.
۴- اگر به هر دلیلی نمایش آگهی در وبلاگتان شما را آزرده خاطر میکند و با توجه به مطالب بالا همچنان مایل هستید که وبلاگی بدون تبلیغ داشته باشید آدرس وبلاگ و دلیلتان را برای ما ذکر کنید .وبلاگ و دلایل شما را  بررسی  در صورت امکان حتی بدون دریافت هزینه  نمایش آگهی را در وبلاگ شما قطع خواهیم کرد.
۵- مطمئن باشید که رضایت کاربران بلاگفا بالاترین هدف و ارزش را برای ما دارد و تلاش خواهیم داشت که چه در مسائل فنی و حتی در مواردی مانند نوع آگهی نمایش داده شده یا ماهیت تبلیغات  این مسئله را در نظر بگیریم از شما هم می خواهیم که با اعتماد خود ما را در این زمینه یاری کنید. تمامی نظرات شما را با دقت خوانده و بررسی خواهیم کرد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم آذر 1384ساعت 5:46  توسط مدیر  | 

آزمایش نسخه جدید بلاگفا -وبلاگ گروهی،موضوع بندی،لینکدونی و...

نسخه جدیدی از نرم افزار بلاگفا را بصورت آزمایشی بر روی سایت قرا داده ایم. امیدواریم در دو روز آینده امکانات جدید سایت و مشکلات احتمالی را بررسی کنیم در نسخه جدید بلاگفا شاهد امکانات جدیدی هستیم که در زیر به آنها اشاره شده است.

  • وبلاگ گروهی - امکان ورود  و نوشتن مطالب توسط چندین نویسنده با نامهای کاربری متفاوت و همچنین دسترسی به آخرین مطالب نوشته شده توسط هر نویسنده
  • امکان موضوع بندی مطالب و  دسترسی به آخرین مطالب نوشته شده در یک موضوع مشخص
  • امکان درج ادامه یا متن کامل مطلب در صفحه و لینکی مستقل
  • امکان درج نامحدود پیوندهای روزانه (لینکدونی )
  • امکان درج بسیار ساده اسکریپتهای ابزارهای نمایش آمار بازدیدکنندگان یا پخش موسیقی و... بدون نیاز به تغییر قالب وبلاگ

لازم به ذکر است که امکانات جدید با قالبهای پیش فرض بلاگفا و قالبهایی سازگار است که کدهای این امکانات جدید را دارد و اگر جزو کاربرانی هستید که از قالبهای پیش فرض بلاگفا استفاده نمی کنید و یا آنها را تغییر داده اید میتوانید کدهای جدید قابل استفاده در قالبهای بلاگفا و شیوه استفاده از آنها را بخش راهنما (راهنمای طراحی قالب و کدهای بلاگفا)  مشاهده کنید.

در صورت مشاهده مشکلی در استفاده از امکانات سایت حتما آنرا به ما گزارش دهید.

به برخی مشکلات در ادامه پاسخ گفته شده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم آبان 1384ساعت 23:36  توسط مدیر  | 

امکان لینک مستقیم به مطالب برای همه وبلاگها

در نسخه جدید سایت بلاگفا امکان لینک مستقیم به مطالب برای همه وبلاگها در نظر گرفته شده است.از این پس و برای وبلاگهایی که بروز می شوند لینک مستقیم به مطالب درج خواهد شد.
در گذشته لینک به مطالب بصورت نشانگر به آن مطلب در صفحات آرشیو بود.این بخصوص برای وبلاگهایی که حجم مطالب آن زیاد بود میتوانست باعث کندی و یا سردرگمی بیننده شود. از این پس برای هر مطلب وبلاگ یک صفحه مشخص وجود دارد که فقط حاوی متن آن پست است و البته شیوه قبلی نیز همچنان پشتیبانی میشود.
در شیوه جدید و برای مثال برای همین مطلب صفحه ای با لینک زیر در نظر گرفته شده است.
http://news.blogfa.com/post-19.aspx
همچنین برای جلوگیری از اشتباهات برخی کاربران امکان دسترسی به صفحه بالا از طریق این صفحه  http://news.blogfa.com/post_19.aspx نیز مقدور است و در واقع تفاوتی بین تایپ آدرس صفحه با خط تیره یا خط زیر (Undeline) وجود ندارد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم فروردین 1384ساعت 20:39  توسط مدیر  | 

لینک مستقیم به مطالب وبلاگ

یکی از امکانات بلاگفا  که در مرحله آزمایشی قرار دارد. امکان لینک مسقیم به یک مطلب وبلاگ است.
در حال حاضر لینک به یک مطلب  با نمایش چند مطلب قبلی آن همراه هست.برای مثال لینک به همین مطلب بصورت http://news.blogfa.com/8401.aspx#18 میباشد.
این روش عموما برای وبلاگ هایی با مطالب کوتاه کارآمد هست اما برای کسانی که در وبلاگ خود حجم مطالب زیادی دارند ممکن است ایده آل نباشد.در شیوه جدید که به زودی جایگزین شیوه قلی خواهد شد هر مطلب وبلاگ یک صفحه اختصاصی برای خود خواهد داشت. برای نمونه آدرس همین مطلب به شکل زیر خواهد شد.
http://news.blogfa.com/post-18.aspx
در این صفحه فقط مطلب همین لینک نمایش داده خواهد شد. همچنین برای جلوگیری از اشتباهاتی که ممکن است هنگام تایپ یا لینک به مطالب ایجاد شود علاوه بر آدرس فوق از آدرس دهی به شیوه زیر نیز پشتیبانی میشود.
http://news.blogfa.com/post_18.aspx
در واقع دسترسی به صفحات چه با خط زیر (Underline) و چه به صورت خط تیره امکان پذیر میباشد.
این شیوه به زودی و بدون نیاز به تغییرات یا کار خاصی از سمت کاربران جایگزین شیوه فعلی خواهد شد و البته آدرس دهی به شیوه قبلی همچنان حفظ و پشتیبانی خواهد شد.
کاربران میتوانند نظرات خود را در مورد نام گذاری صفحات (بخصوص اگر نام گذاری بهتری به نظرشان می رسد) را برای ما بنویسند تا در نسخه نهایی بررسی کنیم.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم فروردین 1384ساعت 12:53  توسط مدیر  | 

مطالب جدیدتر